Első helyezést ért el a Pécsi Tudományegyetem Fizikai Intézetének csapata a XXXV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián

2021. április 13., 18:32

Április 6-9 között online került megrendezésre a XXXV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia, melyre a Pécsi Tudományegyetem Fizikai Intézetének másodéves BSc és tanárszakos hallgatói, Illés Gergő (BSc), Sarkadi Balázs Róbert (BSc) és Mészáros Anna (fizika-matematika tanár) "Terahertzes impulzusok előállítása mikrostrukturált lítium niobát kristályban" címmel adták be közös kutatómunkájukat Dr. Tóth György, egyetemi adjunktus témavezetésével. Az elért eredményekről a kutatócsoport hallgatói 15 percben számoltak be az online konferencia optika tagozatában. Az előadást követően a szakmai zsűri elnöke, Dr. Varjú Katalin (ELI-Alps tudományos igazgatója) kiemelte a téma fontosságát, valamint a dolgozat és az előadás szakszerű felépítését.

Az április 9-ei záró rendezvényen ismertették a szekció eredményét, mely szerint a Pécsi Tudományegyetem csapata első helyezést ért el.

Szívből gratulálunk Illés Gergőnek, Sarkadi Balázs Róbertnek, Mészáros Annának és Dr. Tóth Györgynek az elért eredményhez és további sikeres kutatómunkát kívánunk!